piątek, 15 maja 2015

Pierwszy post! Poznajcie mnie i moje małe lisie szczęście!

To już mój drugi blog ,ten wcześniejszy okazał się niewypałem i postanowiłam stworzyć nowy blog!

Dobrze to zacznę już trochę o nas ,może znacie mojego psa z facebook'a ;) Ma na imię Barka i jest sunią owczarka australijskiego ,ma w tym momencie rok i 3 miesiące
                                                                       A oto i ona
Ja możecie się domyślić jestem człowiekiem (haha taki żarcik) ,a tak na poważnie to mam 15 lat i nazywam się Zuzia (większość fotek jest moja ;) ) Jeżdżę konno i zaczynam trenować razem z Barką agility.

Jeśli chodzi o nazwę bloga to Barka ma uszy ,które zostały prawdopodobnie obgryzione przez matkę lub któreś z rodzeństwa jeszcze jak była w hodowli :( ma także puszysty ogon ,a ja od zawsze nazywałam ją "lisek" ;)

Charakterek mojego liska jest ona kochająca dla ludzi ,których zna ,a jest ona psem lękowym ,boi się obcych ludzi okazuje to szczekając na nich i próbując od nich uciec. Ma też czasami problem z niektórymi psami ,wszystko niestety zostało wyniesione z hodowli ,był tam zerowy socjal ,Barka za dziecka widziała tylko hodowców ,matkę i kilka psów za ogrodzeniem (jak wyszła na dwór). Nad wszystkim pracujemy ,teraz niunia jest wstanie przejść obok człowieka bez obszczekania go ,dalej jest problem z niektórymi psami ,ale najgorzej jest z tymi małymi ,bo ich właściciele uważają ,ża mój pies je zje ,a ona chce się z nimi pobawić.

Teraz pewnie sporo osób powie ,że czemu nic z nią nie robiłam za szczeniaka ,ale ja robiłam wszystko co mogłam ,wychodziłam na spacer pokazywałam jej ludzi (wszystko stopniowo) ,starałam się ją socjalizować z innymi psami ,ale nie jestem profesjonalistką ,dlatego od pewnego czasu szukaliśmy behawiorysty ,a w końcu znalazłyśmy bardzo miłą panią ,ale o tym co nam powiedziała w następnym poście ;)

W naszym domu mieszkają jeszcze 4 shih tzu (o nich będzie osobny post) i papuga samiec Lory wielkiej (dorzuce go do postu o maluchach).
Mam nadzieję ,że wam się podobał post ,a na koniec wrzucę kilka zdjęć Barki (już bez podpisów)

POZDRAWIAM Zuzia i Barka ;)3 komentarze:

 1. Piękny psiak ! a co do socjalu,mam ten sam problem ! Mój belg boi sie obcych i jak się ktoś do niego zbliża by pogłaskać to warczy i pokazuje jaki to on jest "groźny" z psami też mamy problem...jak zobaczy jakiegoś do dzida a ja sobie wołać moge haha :D

  Zapraszam również na bazarek,z którego zyski są przeznaczone dla zwierząt w schronisku :)
  https://www.facebook.com/events/1061212627240026/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny piesek! Blog fajnie sie zapowiada, napewno jeszcze będziemy tu zaglądać :)
  MY BLOG

  OdpowiedzUsuń